Artikel‪» Ersatzteile‪» Antrieb und Final Drive‪» Ketjut‪» Ketjut 520‪»

D.I.D 520V ketju+niittilukko

D.I.D 520V ketju+niittilukko


Preis
86,00 + versand- und Zahlungskosten
MwSt. im Preis enthalten 25.5 %


Anzahl
stck


Auf Lager
Salo2 stck sofort
Salo Fahrzeuge Lager0 stck
Im Onlineshop erhältlich2 stck sofort

Bestellungscode
D520V104
Verfügbarkeit
Sofort

Verfügbarkeit auf Lager


Artikelbeschreibung

Kun haet katu- tai kevyeen sporttikäyttöön luotettavaa, kestävää ja hinnaltaan järkevää ketjua, on D.I.D 520V varma valinta. Kyseessä on O-rengastiivistetty ketju, joka suojaa ketjun akselitappeja lialta ja kosteudelta sekä varmistaa jatkuvan voitelun ketjun sisällä. Tämä auttaa pidentämään ketjun käyttöikää verrattuna perinteisiin ei-tiivistettyihin ketjuihin.

Vaikka kyseessä on O-rengasketju, on 520V suunniteltu pitämään vierintävastus maltillisena ja tarjoamaan tasainen, luotettava tehonsiirto päivittäiseen ajoon. Vetolujuus on noin 3500–3800 kg luokkaa (versiosta riippuen) ja paino tyypillisesti noin 1,6–1,8 kg per 100 lenkkiä, mikä tekee siitä hyvän perusvalinnan katu- ja harrastekäyttöön.

520V ketjuja suositellaan katu- ja kevyeen sporttikatu käyttöön, tyypillisesti noin max. 600–750 cc moottoreihin (pyörämallista ja käytöstä riippuen). Hyvä valinta esimerkiksi perus katupyöriin, työmatka-ajoon ja harrastekäyttöön, jossa tärkeintä on pitkä käyttöikä ja toimintavarmuus.

Ketjut toimitetaan esivoideltuina, mutta muista puhdistaa ja voidella ketjut säännöllisesti ajojen välissä – se pidentää sekä ketjujen että rattaiden käyttöikää. Jousilukko helpottaa asennusta ilman ketjutyökalua, mutta ketjua voi joutua lyhentämään, jotta se sopii täydellisesti omaan pyörääsi.


Kommentare
Hinterlassen Sie einen Kommentar

Marke