商品‪» 装備品‪» ATV & UTV 装備品‪» Vinssit ja vinssaus-必要品‪» Vinssinarut, -vaijerit ja -liinat‪»

Bronco Vinssiliina

Bronco vinssiliina

Bronco vinssiliina

Vinssitarvikkeiden alennuskampanja
56,79 + 配送手数料
に割引期間終了
通常価格 59,99 €
付加価値税込み 25.5 %



個数


在庫あり
Salo4 個数 即時
Salo ajoneuvovarasto0 個数
納品者倉庫以上 10 個数
オンライン注文で即時納入可以上 10 個数

ご注文コード
73-12012-2
納入可能
即時

在庫状況


商品説明

Meneekö lumitöissä hermot, kun naru tai vaijeri katkeilee tai on jatkuvasti solmussa? Pitääkö sinun vinssata myös pitkiä vinssauksia, jotka eivät lyhyellä vinssiliinalla onnistu? Tässä on ratkaisu: Vinssiliinan ja vinssinarun yhdistelmä.

Vinssiliinan ja narun yhdistelmässä yhdistyy liinan sekä vinssinarun hyvät puolet. Vinssiliina kestää lyhyttä edestakaista liikettä (esim. puskulevyn nosto ja lasku) ja kun pitää nykäistä itsensä vaikka ojasta ylös, saat 5,5m vinssinarulla pituutta ja mahdollisuuden pitkiin vinssauksiin maastossa.

Vinssiliina ja vinssinaru on valmiiksi yhdistetty toisiinsa ja kokonaispituus on 7m.

Vakiona mönkijöissä oleva vinssinaru tai vaijeri ei ole ensisijaisesti tarkoitettu lyhyeen edestakaiseen liikkeeseen, vaan pitkiin vinssauksiin. Siksi se voi kulua nopeasti poikki ja toisaalta se ne menee helposti kaksinkerroin vinssin rullalle. Se voi johtaa jumittamiseen tai katkeamiseen. Vinssiliina on parempi ratkaisu, se ei mene helpolla solmuun ja jatkona oleva naru tulee ulos vain silloin, kun rullaat liinan ensin ulos. 

Pelkkä liina on kovin lyhyt, joten tämä yhdistelmä toimii sekä puskulevykäytössä ja muissa vinssauksissa.

Ratkaiset siis kaksi ongelmaa ostamalla tämän tuotteen, kun et tarvitse erillistä liinaa puskulevylle ja maastoon omaa narua.

On myös tärkeää, että rullat ovat hyvässä kunnossa, joten ennen kuin tilaat tämän, tarkista kidan kunto. Meillä on myynnissä erikseen rullakitoja sekä valmis paketti, jonka mukana tulee myös rullakita ja sen löydät tästä linkistä tai nimellä tilauskoodilla 73-12012.

Jos sinulla on mönkijässä nyt vinssinaru ja narukita, niin myös silloin kannattaa ostaa tuo paketti. Narukidalla puskulevykäytössä kohdistuu paljon painetta vinssiliinalle ja kitka voi kuluttaa liinan nopeasti.

Ominaisuudet:

  • Vinssiliinan ja narun yhdistelmä
  • Vinssiliinan pituus 1,5m ja narun 5,5m = yhteensä 7m
  • Sakkeli liinan päässä, sopii pitkäaikaiseen kiinnitykseen puskulevyynHelppo laittaa myös koukku kiinni


重量
0.5 kg
(製品パッケージ込 0.4 kg)


コメント
コメントを追加する

ブランド商品