商品‪» ヘルメット‪» Umpikypärät‪»

Shoei NXR2 MM93 Collection Track

Shoei NXR2 MM93 Collection Track


価格
639,00 + 配送手数料
付加価値税込み 25.5 %


サイズ
XXS
お取り扱いできません
XS
お取り扱いできません
S
お取り扱いできません
M
お取り扱いできません
L
お取り扱いできません
XL
お取り扱いできません
XXL
お取り扱いできません



全ての事項を選択してください。
納入可能
大体 5 - 7 日 ご注文から. 信頼度 良好.

在庫状況
商品が倉庫に入荷されたら、知らせてほしいです。


商品説明

Shoei NXR2 on premium luokan kypärä sporttiseen ajoon. Se täyttää vaativan kuljettajan toiveet ja soveltuu sekä katukäyttöön että
rataharrastukseen.

Aikalailla parasta, mitä voi näissä hommissa päähän laittaa.

NXR2 on käsin valmistettu huippukypärä, jonka viisi runkokokoa (XXS-S / M / L / XL-XXL / XXXL) takaavat parhaan istuvuuden ja turvallisuuden. Tehokas ilmastointi pitää pään kylmänä mutkateillä, pieni koko ja keveys lisäävät käyttömukavuutta.

Aerodynamiikka on huippuluokkaa ja kypärän muoto on suunniteltu korkeisiin nopeuksiin. Integroitu "spoileri" kypärän takapuolella luo vakautta ja pieni ilmanvastus vähentää painetta kuskin kaulalihaksissa. Hyvä aerodynamiikka tekee NXR2 kypärästä myös todella hiljaisen, kun ylimääräiset kohinat ovat minimaalisen pienet.

Shoei tarjoaa markkinoiden parasta turvallisuutta ja kypärässä käytetyt materiaalit on valittu niin, että suojaus onnettomuuksissa on huippuluokkaa. Komposiitti materiaaleista valmistettu ulkokuori antaa suojaa iskuille ja iskuja vaimentaa polystyreenistä valmistettu sisäosa. Pehmusteet tuntuvat päätä vasten hyvältä ja oikean kokoisena Shoei tuntuu niin hyvältä päässä, ettei sitä edes halua ottaa pois.

Lukitus tupla-D, mukana tulee Shoei kypäräpussi, Pinlock-kalvo, ohjekirja, pikku puteli silikoniöljyä mekanismin rasvaukseen ja ohjekirja.

Kypärän sisämitat koottain:

XXS: 51-52cm
XS: 53-54cm
S: 55-56cm
M: 57-58cm
L: 59-60cm
XL: 61-62cm
XXL: 63-64cm

Mittaa pään ympärys otsasta, siitä kulmakarvojen yläpuolelta.

Ominaisuudet:

ECE 22.06 hyväksytty
Paino 1390g (+/- 50g)
5 vuoden takuu
AIM-ulkokuori ja monikerroksinen polystyreeniydin tarjoavat erinomaisen iskusuojan
Uusi, vääntöjäykkä ja luonnollisen näön mahdollistava CWR-F2-visiiri, jossa on keskellä oleva lukitusmekanismi
Hätätilanteessa poistettavat poskipalat (EQRS) helpottavat kypärän riisumista
Luotettava Tupla-D lukitus
Saatavilla 5 kuorikokoa (XXS-XXXL), mikä takaa kevyen ja kompaktin rakenteen eri kokoluokille
Irrotettavat ja pestävät pehmusteet
Kypäräpuhelinvalmius
Säädettävät ilmanottoaukot 6kpl ja 4 poistoaukkoa
Suositellaan sporttiseen katuajoon ja rataharrastukseen

Paketin sisältö:

1kpl Shoei NXR2 -kypärä
1kpl Pinlock-linssi
2kpl Varatappeja Pinlock kalvolle visiiriin
1kpl Hengityssuoja visiirille
1kpl Tuulensuoja leuan alle
1kpl SHOEI Kypäräpussi
1kpl Silikoniöljy
1kpl Shoei-logo tarra

Takuu Shoei kypärällä on 5 vuotta.


重量
1.5 kg(製品パッケージも重量に含まれる場合もあります)


保証期間
60 ヶ月


コメント
コメントを追加する

ブランド商品