Täydellinen supertehosetti CFMOTO Z10 Turbo mönkijään isoilla renkailla!
Vauhti Varikon Performance-paketti sisältää PowerECU:n ja STAGE 3 BIG TIRE & MUD -variaattorisarjan 33"-35" renkaille ja laitteisiin, joissa on vakiona BOSCH UP8 ECU.
Kitin avulla saat enemmän irti 154 hevosvoiman tehoista. PowerECU optimoi moottoria eri kierrosalueilla, poistaa tylsiä rajoittimia ja variaattorisarjan avulla voima välittyy tehokkaammin isoille renkaille. Lopputuloksena on parempi kiihtyvyys, nopeampi vaihto ja parempi kaasuvaste. Myös hihnan pito paranee ja käsiteltävyys muuttuu entistä tarkemmaksi.
Tämä myydään pakettina, jotta lopputulos on paras mahdollinen. Setti on käynyt läpi laajat testit ja säädöt, jotta saat parhaan mahdollisen vastineen rahoillesi.
Muuta Z10 Turbo todelliseksi pedoksi tällä Performance-paketilla!
Ominaisuudet
Tekniset tiedot
Yhteensopivuus
| Merkki | Malli |
|---|---|
| CFMOTO | Z10 Turbo |
UKK
Sopiiko paketti kaikkiin Z10 Turbo -malleihin?
Paketti on tarkoitettu ajoneuvoihin, joissa on BOSCH UP8 -ohjausyksikkö ja 33"-35" renkaat. Tarkista ohjausyksikkö ennen tilaamista.
Mikäli käytät pienempiä, 30"-32" renkaita, suosittelemme toista Performance-pakettia, joka on suunniteltu niille.
Mitä asennukseen tarvitaan?
Valmistaja suosittelee tilaamaan samalla variaattorin puristustyökalun (80.400) ja variaattorin pitotyökalun (80.11900).
Minkälaiseen ajoon Performance-paketti sopii?
CFMOTO Z10 Turbo on jo valmiiksi erittäin tehokas laite. Mutta tehtaalta tullessaan siinä on paljon erilaisia rajoittimia, joista pääset eroon PowerECU:n avulla. Parempi Helix muuttaa vaihteiston toimivuutta, tarkkuutta ja hyötysuhdetta. Jäykemmällä jousella korjataan muuttunutta välityssuhdetta (isojen renkaiden isompi kehä) ja niiden painon aiheuttamaa vaikutusta vaihteistolle.
Eli kun haluat vapauttaa Z10 mallin täyden potentiaalin ja parantaa vaihteiston toimivuutta sekä hyötysuhdetta isoilla renkailla, se onnistuu tällä paketilla.
Sopii erityisen hyvin mutaajoon ja pehmeään maastoon isoilla renkailla. Tai kun pitää vaan saada kylän kovin Z10 Turbo omaan talliin.