Tuotteet‪» Lisävarusteet‪» Mönkijän lisävarusteet‪» Ohjaustangon korotuspalat‪»

TSE Parts Ohjaustangon eteenpäinsäädettävä korotuspala

TSE Parts ohjaustangon eteenpäinsäädettävä korotuspala

TSE Parts ohjaustangon eteenpäinsäädettävä korotuspala
TSE Parts ohjaustangon eteenpäinsäädettävä korotuspala
TSE Parts ohjaustangon eteenpäinsäädettävä korotuspala
TSE Parts ohjaustangon eteenpäinsäädettävä korotuspala
TSE Parts ohjaustangon eteenpäinsäädettävä korotuspala
TSE Parts ohjaustangon eteenpäinsäädettävä korotuspala

Hinta
189,00 + toimituskulut
Sis. alv 25.5 %



Salo0 kpl
Salo ajoneuvovarasto0 kpl


Voit tilata tuotetta korkeintaan varastossa ja saapumassa olevan määrän.
Saatavuus
Arviolta 2 - 6 vrk tilauksesta. Arvion luotettavuus on hyvä.

Varastotilanne ja saapuvat
Haluan ilmoituksen, kun tuotetta tulee lisää varastoon


Tuotteen kuvaus

Mönkijän ajoasento on varsinkin maastoajossa tärkeää säätää itselleen miellyttäväksi. Huono ajoasento vaikeuttaa ajoa ja väsyttää kuskin.

Tässä on ratkaisu, jolla voit unohtaa tämän tyyppiset murheet. Nimittäin eteen ja taaksepäin säädettävä korotuspala! Perinteiseen korotuspalaan ongelmana on tangon asento, joka on aina sama, jolloin tilanteesta riippuen ajoasento kärsii.

Perinteisellä korotuspalalla et voi säätää ajoasentoa sopivaksi sen mukaan, istutko vai seisotko.

Tässä korotuspalassa on nopeasti säädettävissä neljä eri ajoasentoa. Vedät vain nuppia ja valitset sopivan kohdan tangolle!

Korotuspala on suunniteltu niin, että kun tanko tuodaan kuskille mahdollisemman lähelle, on tanko matalalla. Tanko matalalla ja lähellä tekee nopeasta maantie ja siirtymäajosta
istualteen miellyttävämpää.

Kun tanko viedään toiseen ääriasentoon eli mahdollisimman kauas kuljettajasta, tanko nousee ylös ja ajoasennosta tulee luonnollinen seisaaltaan ajettaessa.

Selkä suorana, kädet saadaan miellyttävälle korkeudelle, eikä tarvitse olla selkä kyyryssä. Kahdella välissä olevalla säätökohdalla löydetään viimeistään se oikea ajoasento.

Huomioi ostaessasi tämän, tarvitset suurella todennäköisyydellä myös crossitangon.

Vakiotanko saattaa olla sen verran korkea, että johtojen ja letkujen pituus ei riitä sen kanssa. Tangon paksuus saa olla 22mm, joten normaali crossitanko käy tähän. Ne löydät verkkokaupastamme Lisävarusteet->Crossipyörän lisävarusteet->Ohjaustangot.

Huomioi myös ennen ostoa, että asentaminen saattaa vaatia suurella todennäköisyydellä uusien reikien poraamista ohjaustolppaan tai vanhojen kiinnityspaikkojen kierteiden poistamista.

Korotuspalassa on itsessään kierteet, joten pultit asennetaan alakautta ohjaustolpasta korotuspalaan.

CFMOTOon asennuksen helppottamiseksi (poisluettuna CFORCE 850/1000 GEN3) laitamme pakettiin mukaan pidemmät pultit ja holkit, joilla saadaan reikien väliä kasvatettua Ceffiin sopivaksi.

Myös johtoja sekä vaijereita saattaa tapauskohtaisesti joutua reitittäämään uusiksi, korotuksesta johtuen.

Uskomme että tekin onnistutte asennuksessa jos me Takatalon torvelotkin onnistuttiin :) Älä epäile kysyä apua, autamme parhaamme mukaan!

Voit myös ostaa korotuspalan meiltä asennettuna.

Jos tankoa haluaa vielä korkeammaksi, voi alkuperäiset tankokiinnikkeet liittää samalla tavalla kuin kuvien valkotankoisessa GOESsissa on toteutettu.

Ominaisuudet:

  • Korotuspalan korkeus: 120 mm
  • Pitkittäissäätömatka: 100 mm
  • Kiinnityskohtien sijainnit: 32 mm pituussuunnassa ja 80 mm leveyssuunnassa (holkkien kanssa 100 mm)
  • Neljä eri asentoa
  • Kestävää alumiinia
  • Pakkauksessa pultit asennukseen

"Todella kätevä tuote! Saan aina ohjaustangon sopivalle korkeudelle ja etäisyydelle. Suosittelen, jos haluat oikeasti säädettävän ohjaustangon mönkijääsi" -Henri R.


Kommentit
Lisää kommentti

Tuotemerkki