Käytätkö useampaa kypärää ja haluat käyttää yhtä kypäräpuhelinta kaikissa kypärissä?
Cardo Freecom/Spirit JBL 2nd Helmet Kit on ratkaisu sinulle.
Tämän lisäsarjan avulla voit asentaa valmiit kuulokkeet ja mikrofonin toiseen kypärääsi, jolloin varsinaisen Cardo-keskusyksikön siirtäminen kypärästä toiseen käy käden käänteessä – ilman työkaluja tai johtojen kanssa nysväämistä.
Tämä setti ei ole mikä tahansa peruslisävaruste, vaan se on varustettu huippulaadukkailla 40 mm JBL-kaiuttimilla. JBL:n ammattilaisten suunnittelema äänimaailma tuo syvän basson ja kirkkaat korkeat äänet suoraan kypärääsi, tehden musiikin kuuntelusta ja puheluista nautinnon. Paketti sisältää kaiken tarvittavan asennukseen, valitsitpa sitten perinteisen puomimikrofonin tai huomaamattoman lankamikrofonin.
Ominaisuudet
Tekniset tiedot
Koot
UKK
Tuleeko tässä mukana itse Cardo-keskusyksikkö?
Ei, tämä on lisävarustesarja (2nd helmet kit), joka sisältää telineen, mikrofonit ja kaiuttimet. Käytät tässä sarjassa jo olemassa olevaa Freecom- tai Spirit-sarjan keskusyksikköäsi.
Miten saan JBL-ääniprofiilit käyttöön?
Pakkauksen mukana tulee aktivointikoodi (QR-koodi), jonka voit skannata Cardo Connect -sovelluksella. Tämä avaa JBL:n optimoimat taajuuskorjainasetukset käyttöösi.
Sopiiko tämä vanhempiin Freecom-malleihin?
Kyllä, sarja on yhteensopiva kaikkien Freecom- ja Spirit-sarjan laitteiden kanssa.